WHO THE CAP FIT, LET THEM WEAR IT. . . BOB MARLEY

Lipnūs Macharadžos Pirštai - reggae grupė

Apie grupę
Muzika
Dainos
Tekstai
Grupės nariai
Nuotraukos
Įvykiai

English


Apie grupę

Grupė susikūrė 1995 metais. Čia susibūrė muzikantai iš skirtingų muzikos krypčių. Pradėta groti bliuzą, pankroką, džiazą, metalą, žodžiu, nevengta įvairovės. Pirmieji koncertai parodė, kad žmonėms reikia naujos muzikos. Ypač visiems patiko Bob Marley daina "I Shot The Sheriff" su lietuvišku tekstu "Nušoviau Brazauską". Tai buvo vienas iš pirmųjų bandymų groti reggae, ir toliau grupė orientavosi šia kryptim. Buvo laikotarpis, kai grupė jautėsi kosmonautais, jos dainas leido Lietuvos radijo trečioji programa, LMP buvo išrinkta linksmiausia Blogiausių grupių festivalio grupe ir net leido sau groti disko klube "Max", už pinigus žinoma. Bet atėjo laikas suprasti, kad tikri kosmonautai būna tik danguje, tiesiog reikia groti muziką, o visa kita neturi didelės reikšmės. LMP nesiekia populiarumo, nedaro šou, tiesiog groja, nereikalaudami sau dėmesio. "Gerbkime ir mokėkime pasirinkti"- sako Lipnūs Macharadžos Pirštai.
Daugiau nei pusę metų Macharadžos niekur negrojo dėl tai vieno, tai kito grupės nario kelionių po pasaulį. Bet reikalai nestovėjo vietoje ir mes dalyvome įvairiuose laikinuose projektuose - "Dėlė Bėjus", taip pat grupėje "Vonia" su kviestine gitara ir smuiku grojančia muzikante Jurga (kažkada bandyta pritaikyti smuiką LMP, bet dėl suliūdnėjusio skambesio to atsisakėme).
Tačiau po pusės metų mes vėl kely ir tenka pristabdyti bėgsmą - "Vonia" gyvuoja vėlei, mes gyvi tik albume naujam... Tačiau gyvi.

į viršų


Muzika

Reggae atsirado kažkur Ramiojo vandenyno salose šalia Amerikos. Tai buvo anglų kolonijos su daugybe juodaodžių. Reggae tėvyne laikoma Jamaika. Sunkus gyvenimas, karai, priespauda vertė juodaodžius dainuoti, nes tik taip galima pasislėpti nuo realybės. Atsirado muzika su melodingu vokalu ir primityviu akompanimentu. Dainos buvo liūdnos ir maištingos, kartais romantiškos ir linksmos, kai dainuojama apie meilę, pergalę arba viltį. Dažnai vienintelė viltis būdavo dievas, todėl tekstuose galima rasti biblijos citavimo ir panašių dalykėlių. Žymiausias reggae atlikėjas buvo Bob Marley su grupe "The Wailers". Galima būtų teigti, kad jo dainos ir yra reggae muzikos klasika. Pati muzika turi savo standartus, kurių su niekuo nesumaišysi.

į viršų


Dainos

Iš "Molinės sraigės įvaizdžio", ra, 56kbps:
Kareiviai nenori kariauti
Kad nematytų
Daina apie šuni
Mane apvogė
Mano mylimoji
Skamba skamba
Taip mes dabar gyvenam

Iš "Vėl viskas jai", mp3:
As sakau ne, o ji sako taip

Iš singlo "Katarina", mp3:
Katarina


Nuo šiol galit atsisiurbt visas dainas kokias tik turime mp3 formatu iš www.hardcore.lt/lmp/mp3/, linksminkites sau.

į viršų


Grupės nariai

Margo - bosas

Edvo Kristabelly - būgnai

Vaido - gitara

į viršų


Įvykiai

2000.10.04 Žymūs tekstų papildymai. 2000.09.26 Naujo albumo "Saulė degina man galvą" teks palaukti iki žiemos. Neturim dabar laiko jį pabaigt :). O kol kas galite nusipirkti "Sraiges" studijoje "Zarraza" Pylimo g. 44 Vilniuje, eiti pro tarpuvartę į kiemą..
2000.09.25 Persikėlėme iš Geocities į Vilnius Hardcore puslapius. Nebus daugiau įsikyrinčių reklamų..
2000.09.11 Pagaliau vėl į sceną. Rugsėjo 16 d. šeštadienį, gyvai Green Club'e.
2000.07.21 Po kokio mėnesio Vaidotas grįžta namo į Lietuvą, ir, reikia tikėtis, tuos porą atostogų mėnesių pagrosim bent jau porą koncertėlių...
2000.03.17 Atnaujinta Dainų sekcija. Čia dabar galite pasiklausyti keletą gabaliukų iš "Molinės sraigės įvaizdžio". Jei patiks, mūsų kasetes "Vėl viskas jai" ir "Molinės sraigės įvaizdis" galite nusipirkti studijoje "Zarraza" Pylimo g. 44 Vilniuje, eiti pro tarpuvartę į kiemą..
1999.12.12 Po linksmo ir sėkmingo Latvijos turo rugpjūtį štai ėmėme ir užbaigėme albumą "Molinės sraigės įvaizdis", laukusį daugiau nei metus, per kuriuos tai vienas, tai kitas mūsiškių bastėsi po pasaulį. O kadangi nuo rudens vėl vieno iš mūsų trūksta, likusieji nariai su labai miela panele Jurga groja linksmoje hardsmuikobūgnobospankrokinėje grupėje "Vonia", kuri jau šiek tiek žinoma iš pernykščių metų. Margo pasisamdė grupę "Zima", kad jai nebūt nuobodu, :)
1999 Rugpjūtis. Latvijos turas su Voiceks Voiska:
99.08.13 Riga, airių bariukas "Tim McShanes",
99.08.17 Liepaja, klubas "Pablo",
99.08.20 Jelgava, klubas "Tonuss",
galbūt 99.08.21 Jelgava, festivalis "Mees Tornim".
1999 birželio 21 d. Pasirodėme per Lietuvos teatrų sezono uždarymą valstybiniame dramos teatre, grojom pankroką, alų midų gėrėm, per barzdą varvėjo, dešras ir pomidorus valgėm, patys nesuprantam, kaip ten pakliuvom. Mūsų naujieji draugai iš teatro ir "Skylės" maloniai ištraukė is rūsių.
1999 birželio 18 d. "Bombiakas", kartu su Bramborak - jų kasetės pristatymas. Galų gale virto kolonos, Samsonai kovėsi jų papėdėje.
1999 birželio 5 d. pagrojome festivalyje "Gėlių naktis" Užupyje. Buvo labai linksma ir mums patiko. Geras atsipūtimas nuo mokslų. Norime dar.
1999 balandžio x d. Po beveik metų pertraukos pirmas koncertėlis. FIDI. Grojimas kone ankstų rytą - dieninėje dalyje, iš kart po nuotaikingo etnografinio ansamblio pasirodymo. Labai malonu vėl groti kartu, dar Mindiakas iš dr.Green širdį paglostė, pagyrė. Mes patenkinti savimi.